4
5
Kā Fēnikss no pelniem (papildināta ar komentāru un aprakstu)
Publicēts 26. jūlijā, 2008.
Vakar vēsturiskajā pirmajā spēlē Rīgas „Dinamo” hokejisti ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākijas vienpadsmito spēcīgāko vienību “MHK 32″. Rīdzinieku labā vārtus guva Lauris Dārziņš. Soda metienus realizēja Dārziņš un Mets Elisons.

Gan hokejs vasarīgs, gan ledus kvalitāte vasarīga

Rīgas „Dinamo” atdzimis kā Fēnikss no pelniem. Pirmais oficiālais mačs (pārbaudes spēle) atjaunotajai Latvijas meistarkomandai izdevies godam un visnotaļ simbolisks – uzvara! Tātad, turpinājumam jābūt rozēm kaisītam.

“Gan hokejs vasarīgs, gan ledus kvalitāte vasarīga,” pēc spēles sacīja “Dinamo” treneris Artis Ābols.

“Bet nu labi, abām komanda tā bija vienāda… Spēle visnotaļ līdzīga, reālu vārtu gūšanas iespēju mums bija vairāk. Ripa nobučoja gan slovāku vārtu stabu, gan pārlikni. Tas gan nenozīmē, kas mēs krietni labāk izskatījāmies, nekā slovāki.”

Savā debijas rītā „dinamieši” parādīja arī zobiņus, atspēlējoties visnotaļ sarežģītā brīdī. Spēles izskaņā, 54.minūtē, vadībā izvīrzījās slovāki, kad “dinamieši” paši pazaudēja ripu savā zonā.  Sekoja šāviens pa vārtiem un pie atlēcošās ripas pirmais bija slovāks (0:1).

Trīs minūtes pirms mača beigu signāla ar acīgu piespēli Mets Elisons vārtu priekšā atrada Lauri Dārziņu, kurš ripu iežvidzināja zem pārlikņa.

Papildus atbildības nasta?

Skatītāju ērtības labad pagarinājums izpalika, bet sekoja piecu pēcspēles metienu sērija. Tas pats 1,92 metrus garais un 23 gadus vecais Dārziņš arī pēcspēles metienu sērijā panāca 2:1. Ar vēl vienu precīzu bullīti punktu simboliskajai uzvarai pielika Mets Elisons (3:1).

“Komandā noskaņojums ir labs, taču, domāju, rezultātu ietekmēja fakts, ka šī bija vēsturiska, atjaunotā „Dinamo” pirmā spēle, kas uz spēlētāju pleciem uzlika papildus atbildības nastu,” turpināja Ābols.

Autors: Kristaps Zaļkalns, HOKEJS.LV