4
5
Latvieši paliek augstākajā divīzijā
Publicēts 5. janvārī, 2009.
Latvijas U-20 izlase, uzvarot Kazahstānas vienaudžus ar 7:1, saglabājusi vietu labāko sabiedrībā.

Pirms spēles kazahi varēja panākt to, ka grupā trim komandām ir vienāds punktu skaits – starp Vāciju, Latviju un Kazahstānu. Par laimi, mūsējie paveica visu, kas bija jāpaveic.

Mača 13. minūtē Roberts Jekimovs atklāja rezultātu, lai gan vārtu gūšanas momenti bija gan vienai, gan otrai vienībai. Pie tam pēc viena no oponentu metieniem ripa atsitās pret vārtu pārliktni. Jānis Ozoliņš dubultoja pārsvaru otrā perioda vidusdaļā, pārspēdams pretinieku vārtsargu Andreju Jankovu. Interesanti, ka kazahiem bija vairāk metienu pa vārtiem pēc pirmajām 40 minūtēm, bet vai tam bija nozīme?

Patiesā kazahu iznīcināšana sākās trešajā trešdaļā. Roberts Bukarts, kurš iespēja „hat trick” iepriekšējā mačā, pēc precīza metiena mazākumā lika mainīt rezultātu tablo pret 3:0. Līdz divdesmitminūtes beigām vēl izcēlās Artjoms Ogorodņikovs (pietam divkārt), vēlreiz Jekimovs un Ralfs Freibergs. Goda vārtus Kazahstānai guva Konstantīns Saveņkovs.

„Līdz šim kārtīgi neapjēdzu, ko esam sasnieguši,” par komandas uzvaru priecājās treneris Andrejs Maticins. „Mums ir tikai kādi 30 šāda līmeņa hokejisti valstī! Mājās mūs noteikti sagaidīs kā varoņus.”

Savukārt kazahu galvenais treneris Oļegs Boļjakins nebija priecīgs: „Visi mači čempionātā mums bija grūti. Sastāvā bija 11 spēlētāji, kas varēs sacensties arī nākamgad, turklāt šodien cīņā varēja piedalīties tikai 15 hokejisti, tas traumu dēļ.”

Tātad čempionāta noslēgumā latvieši izcīnījuši astoto vietu desmit komandu konkurencē.

Latvija – Kazahstāna 7:1 (1:0, 1:0, 5:1)