4
5
Latvijas izlasei Poļesjes kausa izcīņā 5. vieta
Publicēts 20. decembrī, 2008.
Latvijas izlases hokejisti Poļesjes kausa izcīņā ieguvuši piekto vietu, pēdējā mačā apspēlējot Žlobinas „Metallurg” un „Gomeļ” kluba apvienoto komandu – 4:3.

Pirmajā periodā latvieši parādīja savu spēku. Tika gūti divi vārti, no kuriem pirmais (vairākumā) Jāņa Andersona kontā. Viņš izrādījās precīzs 12. minūtē, bet rezultatīvas piespēles Viktoram Bļinovam un Sergejam Pečuram. Pēc sešām minūtēm pārsvaru dubultoja Miķelis Rēdlihs, kuram otriem vārti turnīrā. Mūsējie spēlēja disciplinēti un noraidījumus nenopelnīja, turpretim baltkrievi trīs reizes devās uz noraidīto soliņa.

Otrā trešdaļa visu apgrieza kājām gaisā. Šoreiz divus „golus” guva mājinieki – Ņikita Osipovs un Timofejs Fiļins, arī noraidījumi šajā divdesmitminūtē tikai latviešiem. Trešajā periodā vadībā izvirzījās Poļesjes komanda pēc tam, kad Aleksandrs Kovšiks pārspēja Ervīnu Muštukovu. Taču prieki ilgi nebija, jau pusminūti vēlāk Latvijas izlases hokejists Vladislavs Vodolažskis panāca 3:3. Kuriozi, bet arī šoreiz noraidījumu skaits atbilda rezultātam – katrai vienībai pa sešām soda minūtēm.

Tā kā sešdesmit minūtes tika nospēlētas un tablo rādīja 3:3, uzvarētāju nācās noskaidrot papildlaikā. Uzvaru nesošais metiens Gintam Meijam (attēlā), viņam asistēja Edgars Brancis un Elvis Želubovskis.

Šī bija pirmā spēle, kurā Latviju pārstāvošajiem hokejistiem metienu attiecībā pārsvars – 34:25. Par labāko spēlētāju mūsējo rindās atzina Juri Štālu.

Jāpiebilst, ka Žlobinas „Metallurg” Baltkrievijas atklātajā čempionātā ieņem ceturto, bet „Gomeļ” otro pozīciju.