4
5
Macijevskim divas, Čubaram, Vasiļjevam - pa vienai
Publicēts 13. decembrī, 2008.
Eiropas hokeja čempionātos vairāki latviešu hokejisti izcēlušies ar rezultatīvām piespēlēm.

Dānijas čempionātā graujošu uzvaru izcīnīja Sergeja Čubara pārstāvētā „Totempo” vienība – 8:2 pret „EfB Ishockey”. Čubars rezultatīvi piespēlēja astoto vārtu guvumā, kad izcēlās Aleksandrs Brandts. Lai gan rezultāta starpība ir milzīga, metienu attiecība tāda nebija, tikai 30:28. Dāņu hokeja veterāns Macijevskis palīdzēja savai komandai „Soderyiske” papildlaikā ar 5:4 pieveikt „Hornets”. Kad latvieša pārstāvētā vienība atradās iedzinēju lomā ar 0:2, viņš asistēja Dastina Vanballegui vārtu guvumā. Vēl vienu rezultativitātes punktu Macijevskis nopelnīja, asistējot Madsa Kristensena precīzajam metienam, kad „Soderyiske” cīnījās mazākumā.

Čehijas Ekstralīgā Trinecas „Ocelari” sastāvā atgriezies Jānis Andersons. Viņa pārstāvētā komanda ar 4:5 piekāpās Prāgas „Sparta”. Latviešu hokejists ar rezultativitātes punktiem vai soda minūtēm neizcēlās un maču beidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr līdzīgu spēli Slovākijas Ekstralīgā aizvadījis Guntis Džeriņš, kura komanda „Martin” ar 2:3 piekāpās „Banska”. Statistikas ailītēs trešās maiņas kreisais uzbrucējs ne ar ko īpašu neatzīmējās.

Pārliecinošu uzvaru Austrijas bundeslīgā izcīnījis Vīnes „Capitals” klubs ar Viktoru Ignatjevu sastāvā, pārspēdams „Pasut” ar 7:3. Latviešu aizsargs izpelnījās divas soda minūtes, kuru laikā pretinieki guva otros vārtus. Rezultātu tas neietekmē, pašapziņu gan.

Vācijas DEL līgā Krēfeldes „Pinguine” atzina „Metro Stars” pārākumu – 1:2. Herberts Vasiļjevs četrreiz meta pa vārtiem, kā arī asistēja vienīgo vārtu guvumā. Arī Arvīda Reķa Volfsburgas „Grizzly Adams” piedzīvoja sakāvi, 2:5 pret Ingolštates „ERC”. Aizsargs nopelnīja četras soda minūtes. Diemžēl pirmā noraidījuma izciešanas laikā oponenti pārspēja „Grizzly Adams” vārtsargu.