5
NHL sezona noslēgusies
Publicēts 13. aprīlī, 2009.
Šonakt ar četriem mačiem noslēgusies NHL regulārā sezona.

Vienā no mačiem Čikāgas “Blackhawks”  ar 3:0 pārspēja Detroitas “Red Wings”. Spēles galvenais varonis - čikāgiešu vārtu vīrs Nikolajs Habibuļins, kurš noteikti jau ir gatavs izslēgšanas cīņām. Habibuļins atvairīja 37 metienus, izcīnot karjeras 41. “sauso” uzvaru.

Čikāgas labā divus vārtus pirmajā periodā guva Endrjū Leds un Džonatans Tēvzs. Trešajā periodā rezultāta starpību vēl palielināja Deivs Bolands. “Blackhawks” jau bija nodrošinājuši vietu play off, kur spēlēs pirmo reizi septiņu gadu laikā.

Detroitas “Red Wings” - Čikāgas “Blackhawks” 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Citā mačā Sentluisas “Blues” ar 1:0 bija pārāki par Kolorado “Avalanche”. Uzvara Sentluisas klubam palīdzēja pakāpties līdz 6. pozīcijai konferencē, ļaujot izvairīties no Sanhosē “Sharks” pirmajā play off kārtā. Vienīgos vārtus mačā guva Breds Boiss. Tas viņam bija jau 33. gols sezonā - komandas līderis šajā ziņā. “Avalanche” sezonu pabeidza kā pēdējie savā konferencē.

Sentluisas “Blues” - Kolorado “Avalanche” 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Krietni rezultatīvāks mačs izvērties Ņujorkā, kur vietējais “Islanders” ar 2:6 piekāpās līderiem Bostonas “Bruins”. Bostonai neapturams bija Fils Kesels, kurš atzīmējās ar hat trick, kā arī atdeva rezultatīvu piespēli. Trīs punkti (1+2) arī Marka Savārda kontā. “Islanders” sezonu beidza kā pārliecinoši sliktākā komanda NHL, kamēr “Bruins” bija otra spēcīgākā.

Ņujorkas “Islanders” - Bostonas “Bruins” 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Citā spēlē ar Ņujorkas kluba piedalīšanos iznākums pretējs. “Rangers” ar 4:3 uzveica Filadelfijas “Flyers”. Brendons Dubinskis mača pirmā zvaigzne. Viņa kontā 2 gūti vārti. Ņujorkieši finišēja 7. pozīcijā konferencē. Viņu vārtsargs Fredriks Lundkvists šo sezonu pabeidza ar 38 uzvarām, tas viņa personiskais rekords. “Flyers” šonakt ielaida vārtus, atrodoties vairākumā. Pēdējoreiz kas tāds viņu izpildījumā notika pērnā gada 19. februārī.

Filadelfijas “Flyers” - Ņujorkas “Rangers 3:4