30
31
Pret „Amur” arī zaudējums
Publicēts 3. septembrī, 2008.
Šodien otrajā KHL spēlē Rīgas „Dinamo” piekāpās Habarovskas „Amur” hokejistiem pēcspēles metienu sērijā ar 6:7 (1:1, 3:3, 2:2, 0:0, 0:1).

Rezultātu jau spēles ceturtajā minūtē atklāja Armands Bērziņš. Tiesa, Habarovskas hokejisti spēja dotu ātru atbildi – pēc pusotras minūtes precīzi meta Sergejs Sevostjanovs (1:1).

CĪŅA. Iepriekš rīdzinieku treneru komandtiltiņš sprieda, ka piecu spēļu izbraukuma sērijā katrs mačs būšot aizvien grūtāks. Pagaidām viņu prognozes apstiprinās. FOTO: Ilmārs Znotiņš/Nikon, dinamoriga.eu

Otrajā periodā komandas skatītājiem sniedza īstenu uguņošanu. Pa abām vienības pretinieku vārtos sameta sešas ripas, katra trīs. Rīdziniekiem iemeta Mets Elisons, Marsels Hosa un Ronalds Petrovickis, bet „Amur” – Oļegs Belkins, Mihails Saramatins un Vitālijs Šulakovs.

Arī pēdējā trešdaļā abas komandas pretinieku vārtos salādēja vienādu skaitu ripu – katra pa divām (6:6). Kas nozīmēja, ka jāspēlē papildlaiks. Arī tajā ne „Dinamo”, nedz „Amur” veiksme neuzsmaidīja, tādējādi tā bija jāmeklē pēcspēles metienu sērijā.

Tajā vienīgos vārtus guva „Amur” hokejists Belkins, kuram šie bija otrie vārti mačā. Bet dinamieši – Ņiživijs, Hosa un Dārziņš – savas iespējas nerealizēja. Turnīrā arī pirmais zaudējums 6:7.

Pēc spēles „Dinamo” galvenais treneris Juliuss Šuplers secinājis, ka šoreiz savu lomu nospēlējusi nepietiekama koncentrēšanās, ko izraisījusi aklimatizācija, kā arī pretinieku nenovērtēšana. Jā, interesanti, kāda iemesla dēļ „Amur” tika nenovērtēts? Šuplers arī solījis, ka nākamajā spēlē sastāvā noteikti būšot izmaiņas.

„Amur” galvenais treneris Anatolijs Jemeļins tikmēr priecājās par pirmo panākumu. „Uzvara ir uzvara, lai gan arī pēcspēles soda metienos. Rīdzinieki šobrīd ir labāk sagatavoti, taču jāņem vērā, ka mums ir daudz traumētu spēlētāju,” norādījis Jemeļins. Viņaprāt, komanda nospēlējusi lieliski uzbrukumā, bet aizsardzībā spēlētāji līdz galam neesot nostrādājuši.

Kontinentālā hokeja līga
2. septembris, Habarovska

Habarovskas „Amur” – Rīgas „Dinamo” 7:6 (1:1, 3:3, 2:2, 0:0, 1:0)

Vārti: 3:23 Bēziņš (Bļinovs) 0:1; 4:50 Sevostjanovs (Sarmatins) 1:1; 23:59 Belkins (Baškatovs, vair.) 2:1; 31:35 Elisons (Veskots) 2:2; 33:27 Sarmatins (Aksejenko) 3:2; 34:06 Hosa (Laviņš) 3:3; 37:21 Petrovickis (Novaks, vair.) 3:4; 38:57 Šulakovs (Baškatovs) 4:4; 43:04 Nīlanders (Šulakovs, Turkovskis, vair.) 5:4; 46:42 Dārziņš (Hartigans) 5:5; 57:01 Hosa (Veskots, Elisons, vair.) 5:6; 59:25 Vanvigs (Belkins, Nīlanders) 6:9.
Soda minūtes: 18:22

Metieni: 35:38