30
31
Somi grauj Latviju
Publicēts 31. decembrī, 2008.
Arī pēdējā apakšgrupas cīņā Latvijas U-20 izlase piedzīvoja smagu zaudējumu, rezultāts cīņā pret Somiju 1:5.

Iepriekšējās spēlēs somu uzbrucēji nu nekādi nespēja „atvērties”. Kopumā somi bija iemetuši vien 3 vārtus divos mačos (1:3 pret Zviedriju un 2:5 pret Krieviju). Diemžēl šī bija viņu pirmā uzvara.

Līdz rezultāta atklāšanai bija jāgaida tikai divas minūtes, kad vairākumā Tēmu Hartikainens atdeva labu piespēli Tomi Salinenam, kurš raidīja ripu garām Naurim Enkuzenam. Nestori Lahde dubultoja pārsvaru 12 minūtes vēlāk, gūstot vārtus pēc tālas piespēles. Iekrātais pārsvars ļāvi īpaši nebēdāties par garām aizmesto „bullīti” pirmā perioda beigās, Anti Ropo mestā ripa lidoja virs pārliktņa. Mikaels Granlunds aizvadīja lielisku otro periodu, tā pirmajā pusē divreiz pārspējot Enkuzenu. Mača 30. minūtē Ropo laboja iepriekš pieļauto kļūdu, panākot 5:0. Kā jau visos iepriekšējos mačos, arī šoreiz vislielākās gaviles 9375 cilvēku sanākušajā pūlī bija pēc latviešu gūtajiem vārtiem. Roberts Jekimovs spēja izmantot divu vīru vairākumu. Šis periods paliks atmiņā ar vēl vienu interesantu momentu – Vitālijs Pavlovs izpelnījās noraidījumu līdz mača beigām par sišanu ar celi.

Šis bija somu pirmais solis pretī 3. vietai, kas garantē iekļūšanu nākamajā kārtā. Viņiem šodien tikai jāuzveic Slovākija. Somiem atšķirībā no viņu oponentiem der gan uzvara papildlaikā, gan pēcspēles metienu sērijā.

Latvieši turpretim dosies uz cīņām par palikšanu augstākajā divīzijā. Tā kā mūsējie neizcīnīja nevienu punktu, tad nāksies uzvarēt abus pretiniekus. Tie, visticamāk, būs Vācija un Kazahstāna. Pirmā spēle – 2. janvārī. Atgādināšu, ka līdzīga situācija bija jau pirms diviem gadiem, kad ar vienīgo uzvaru pret Norvēģiju bija par maz.

Latvija - Somija 1:5 (0:2. 1:3, 0:0)