4
5
Uzvara papildlaikā!
Publicēts 17. februārī, 2009.
Vakar Rīgas “Dinamo” pēdējā izbraukuma spēlē pirms play off Ņižņinovgorodā pret vietējo “Torpedo” izcīnīja uzvaru papildlaikā ar 5:4.

Latviju pārstāvošajam klubam mača sākums izvērtās necerēti labs - jau 47. sekundē ar precīzu metienu pret savu bijušo komandu izcēlās Aleksandrs Ņiživijs. Nepagāja pat ne divas minūtes, kad viesi izpelnījās divu minūšu sodu, taču “Dinamo” hokejisti vairākumā neko ievērības cienīgu izveidot neprata. Tiesa, nākamajā vairākumā mūsējie rādīja saturīgāku sniegumu, izdarot divus bīstamus metienus pa vārtiem. Diemžēl oponentu vārtos lieliski darbojās Jevgeņijs Lobanovs. Mājiniekiem gan izdevās perioda vidusdaļā izlīdzināt rezultāta starpību. Iļja Krikunovs pēc Jurija Bucaeva piespēles guva vārtus. Brīdi vēlāk vēl vienu reālu vārtu gūšanas iespēju izveidoja “Torpedo”, bet Sergejs Naumovs spēja atvairīt ripu.

Arī otrajā trešdaļā pirmie ar golu atzīmējās rīdzinieki. Pēc Ņiživija piespēles ripu vārtos raidīja Mārtiņš Cipulis. Jāpiebilst, ka pirms tam Brendla raidītā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Šoreiz gan “dinamiešu” prieks nebija pārāk ilgs. Pēc trim minūtēm vēlreiz neizšķirtu panāca Krikunovs.  Divdesmitminūtes vidū pirmoreiz “Torpedo” vadībā izvirzīja Artjoms Čubarovs. Šajā periodā “Dinamo” ne visai labi veicās ar noraidījumiem - tos neilgā laika sprīdī nopelnīja gan Armands Bērziņš, gan Duvijs Vestkots, atstājot Rīgas klubu 3 vīru sastāvā. Par laimi, Naumova vārti tajā laikā palika neieņemti.

Arī trešajā periodā bez rezultativitātes neiztika. Jau 14. sekundē no aizvārtes precīzs bija Mihails Varnakovs. Turpmākās minūtes izvērtās ļoti spraigas - te pa vārtiem meta viena, te otra vienība. Samazināt rezultāta starpību līdz minimumam izdevās Laurim Dārziņam. Neilgi pirms pamatlaika beigām bīstamas epizodes veidoja Marians Hosa, diemžēl bez panākumiem. Taču Mets Elisons tieši pēc Hosas piespēles meta nekļūdīgi, panāktdams 4:4. Līdz perioda beigām rezultāts palika nemainīgs, kas nozīmēja tikai vienu, - papildlaiks!

Lielāko papildlaika daļu vārtu gūšanas izdevības nebija nevienai no komandām. Skatītāji jau sāka domāt par pēcspēles metienu sēriju, droši vien arī kāds no hokejistiem. Bet tas katrā ziņā nebija Elisons, kurš 4 (!) sekundes pirms papildus laika beigām raidīja ripu vārtos. Lieliska uzvara, kas deva 2 punktus KHL turnīra tabulā.

Nākamais mačs “Dinamo” 20. februārī “Arēnā Rīga” pret Novosibirskas “Sibirj”. Biļešu cenas, sākot no 8 latiem.

Ņižņigorodas “Torpedo” - Rīgas “Dinamo” 4:5 (1:1, 2:1, 1:2, 0:1)

Vārtus guva: Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis, Lauris Dārziņš, Mets Elisons (x2); Vasīlijs Krikunovs (x2), Artjoms Čubarovs, Mihails Varnakovs.